+421(0)2 43 42 74 96 oltrade@oltrade.sk

Oceľové potrubné systémy pre ťažbu a tunely

Oceľové potrubné systémy spoločnosti Alvenius sú neprekonateľné v náročnom prostredí stavby bane a tunela. Celý systém FlowMax® spĺňa požiadavky na maximálnu spoľahlivosť a jednoduchú inštaláciu. Rýchlospojkové oceľové potrubné systémy.  Nákladovo efektívne a rýchlo prepojené potrubné systémy.V závislosti od triedy použitia, dimenzie a tlaku máme na výber niekoľko systémov. Tenkostenné oceľové rúry od Ø48 do Ø 813 mm špirálovo zvárané. Rýchlospojky do 100 bar, žiadne zváranie, žiadne špeciálne nástroje

 

Ľahké, pevné a odolné proti ohňu
Rúry Alvenius FlowMax® ponúkajú v porovnaní s inými systémami celý rad výhod. Pri rovnakom menovitom tlaku Alvenius oceľové rúry sú výrazne ľahšie vďaka oveľa tenším stenám rúrok a predovšetkým sú ohňovzdorné.

Nízky prietokový odpor znamená nižšie prevádzkové náklady

Vysokopevnostné špirálové zváranie ocele umožňuje zníženie hrúbky steny rúr a ďalšie mnohé výhody:

Nižší prietokový odpor vďaka väčšiemu vnútornému priemeru. Možnosť použitia čerpadiel s menším výkonom – kvôli nižšiemu prietokovému odporu. Možnosť znížiť počet čerpadiel v systéme.

Počíta sa vnútorný priemer!
Vzhľadom na vysokú kvalitu ocele a jedinečný výrobný proces spoločnosti Alvenius pomocou špirálového zvárania sa rúry vyrábajú s oveľa tenšími stenami a nižšou hmotnosťou pri zachovaní stabilného profilu.

To znamená, že môžete získať rúry s väčším vnútorným priemerom pre rovnaký vonkajší priemer. Výsledkom sú úspory nákladov na dopravu, manipuláciu a inštaláciu!

Rýchla a ľahká montáž
Kombinácia rúrok FlowMax® s nízkou hmotnosťou a rýchlou spojkou robí systém veľmi ľahko zostaviteľným a manipulovateľným. Nevyžaduje sa žiadne zváranie, žiadne špeciálne nástroje ani časovo náročné školenie.

Zmeny alebo doplnky existujúceho systému prebiehajú rýchlo a poskytujú krátku dobu výpadku.

Povrchová úprava chráni pred koróziou a opotrebením
Potrubné systémy sa používajú v náročných podmienkach.
Potrubné systémy Alvenius FlowMax® sa dodávajú s vhodným povrchovým náterom pre maximálnu životnosť.

HDG – Žiarovo zinkované

HDG (Hot-Dip Galvanized) je ideálny povrchový náter pre rúry, ktoré je potrebné demontovať a znovu zložiť, pretože poskytuje vysoko robustnú povrchovú vrstvu. Takéto rúry sú vysoko odolné voči nárazom, opotrebeniu a nepriaznivým poveternostným podmienkam. A čo viac, zinková vrstva sa „poškodí“, ak je poškodená.

CorroFlo®

Rúry Alvenius FlowMax® sú potiahnuté zvnútra aj zvonka CorroFlo® vrstou. Tieto potrubia sú ideálne pre prostredia a aplikácie, kde je problémom napríklad kyslá voda a agresívne chemikálie.
Testy ukazujú, že CorroFlo® spĺňa požiadavky na extrémne náročnú triedu korózie SS-EN ISO 12944, ktorá sa vzťahuje na morské prostredie (C5-M) a podzemné prostredie (Im3). Nezávislé testy ukazujú, že rúry potiahnuté CorroFlo® ponúkajú životnosť viac ako 50 rokov.

Vnútorný povrch potiahnutý gumou

Na prepravu kalu a mimoriadne abrazívnych médií.