+421(0)2 43 42 74 96 oltrade@oltrade.sk

Rubis Evo

Maximálny výkon. Optimálne využívanie zdrojov

Pri hraničných teplotách, v extrémnej zime a pri nízkom tlaku je táto snežná tyč zárukou maximálne výkonného zasnežovania.

Tyčove snežné delo Rubis Evo bolo navrhnuté na vysoký výkon v najrôznejších prevádzkových podmienkach. Aj pri hraničných teplotách, v extrémnej zime a pri nízkom tlaku je táto snežná tyč zárukou maximálne výkonného zasnežovania. Nízka spotreba vzduchu poskytuje vysokú mieru kontroly spotreby energie pri nových zariadeniach a umožňuje trvalú optimalizáciu existujúcich systémov. tyčové snežné delo Rubis Evolution možno využiť predovšetkým pri veľmi vysokom tlaku bez toho, aby došlo k zníženiu kvality. Aby séria snežných tyčí Rubis Evolution dokázala pokryť maximálny rozsah teplôt a daností terénu, je k dispozícii v štyroch verziách. Tieto sa odlišujú možnosťami regulácie, zásobovaním vzduchom a oblasťou využívania. Všetky verzie využívajú výhody technológie snežných tyčí Rubis Evolution a možno ich prispôsobiť individuálnym potrebám zákazníkov.

Mobilná všestrannosť

Rubis Evo RA

Snežná tyč Rubis Evolution RA je samostatné snežné delo, ktoré je vybavené samostatným kompresorom s výkonom 4 kW, elektrickým skriňovým rozvádzačom a riadiacou skriňou. Táto snežná tyč sa hodí na výrobu snehu na zjazdovkách bez centrálneho prívodu vzduchu. Vďaka automatickému riadeniu je zariadenie Rubis Evo RA za každých okolností schopné poskytnúť najlepšiu kvalitu snehu v závislosti od aktuálnych miestnych poveternostných podmienok. Stožiarové snežné delo možno okrem toho pripevniť k automatickým zasnežovacím zariadeniam, ktoré riadi softvér Liberty.

 

Rubis Evo VR

Stožiarové snežné delo Rubis VR je snežné delo s manuálnym ovládaním určené na zjazdovky s vodovodnými potrubiami a systémom prívodu vzduchu. Na základnej časti rúry snežnej tyče sa nachádza ventil VMR, ktorým možno nastaviť štyri možné kombinácie prietoku na prispôsobenie poveternostným podmienkam. Ventil VMR možno pripojiť buď k manuálnym hydrantom určeným na vodu alebo vzduch, alebo k ventilu typu ZAP./VYP. určeným na prívodu vzduchu a vody.

 

Rubis SR

Verzia stožiarového snežného dela Rubis SR je snežná tyč typu ZAP./VYP. a poskytuje len jednu kombináciu prietoku. Označuje sa ako snežné delo „Single ring“. Túto snežnú tyč možno prevádzkovať v kombinácii s manuálnym hydrantom (na vodu alebo vzduch) alebo s ventilom typu ZAP./VYP.Stožiarové snežné delo Rubis SR sa hodí na také úseky zjazdovky, na ktorých sú podmienky výroby snehu prevažne stabilné, resp. ktoré vyžadujú len príležitostné zasnežovanie. Stožiarové snežné delo Rubis SR je dostupné s rúrou snežnej tyče s dĺžkami 4 m, 6 m a 10 m.

 

Rubis WAY

Snežná tyč Rubis WAY je snežné delo typu ZAP./VYP. s jednou kombináciou dýz a fixným prietokom. Dýzy a nukleátory zariadenia Rubis WAY sú na hlave snežnej tyče usporiadané vertikálne. Vďaka svojmu úzkemu uhlu rozprašovania sa tento model zo série Rubis hodí predovšetkým na veľmi úzke zjazdovky. Toto snežné delo možno prevádzkovať v kombinácii s manuálnym hydrantom na vodu a vzduch alebo s ventilom typu ZAP./VYP. Stožiarové snežné delo Rubis SR je dostupné s rúrou snežnej tyče s dĺžkami 4 m a 6 m.

Technické komponenty

Hlava tyče

Vďaka špeciálnemu tvaru hlavy tyče je séria Rubis Evolution odolná proti pôsobeniu vetra a tvorbe ľadu. Úzky uhol rozprašovania je vhodný na výrobu snehu na širokých a úzkych zjazdovkách. Zariadenie pritom generuje len veľmi málo hluku a dá sa tak použiť na zjazdovkách nachádzajúcich sa v blízkosti obývaných oblastí.

Konštrukcia stožiarového dela

Robustná mechanická konštrukcia zo žiarovo pozinkovanej ocele zaručuje vysokú stabilitu a vďaka zásuvným spojeniam umožňuje jednoduchú montáž. Výška snežnej tyče sa nastavuje pomocou hydraulického zdvíhacieho valca. Skriňový rozvádzač je kompaktný a ľahko dostupný.

Systém ventilov

V závislosti od verzie disponujú snežné tyče série Rubis rozdielnymi systémami ventilov. Či už je to ventil ZAP./VYP. od spoločnosti TechnoAlpin, alebo sú to ventily YB a YC, ktoré regulujú tlak vzduchu a vody v šachte.