+421(0)2 43 42 74 96 oltrade@oltrade.sk

SNOWFACTORY:

GARANT PRE BEZPEČNÝ ŠTART DO SEZÓNY

Naštartujte zimu s absolútnou istotou –  Je to možné výlučne s technológiou SnowFactory. Toto snežné delo zvyšuje nielen plánovanie zabezpečenia počas celej zimy, ale je tiež skvelým riešením predovšetkým pre bezpečný štart do sezóny.

SnowFactory je inovatívna technológia zasnežovania, ktorá dokáže produkovať sneh najvyššej kvality bez ohľadu na teplotu vzduchu. Technológia SnowFactory nie je určená ako náhrada tradičných snežných diel, ale skôr na ich doplnenie. Pomocou tejto technológie sa sneh môže vyrábať nepretržite bez ohľadu na miestne vonkajšie podmienky.

Systém SnowFactory bol nainštalovaný už v rôznych rozmeroch. O tomto technickom riešení je presvedčených 70 zákazníkov z celého sveta. Inštalácie siahajú od mobilných vyhotovení až po rozsiahle projekty s výrobou 1000 m³ snehu denne.

Technológia a dizajn SnowFactory sa neustále vyvíjajú, takže v roku 2021 boli prezentované novo zrevidované modely. Tieto modely uchvacujú ďalšími, jedinečnými výhodami.

| Výroba snehu

Výroba snehu vo veľkom množstve a nezávisle od počasia: Špeciálne vyvinutá technológia zasnežovania je odolná voči vonkajším vplyvom. Okrem toho, samotný sneh, vďaka špeciálnej konzistencii, nie je závislý na počasí a topí sa len pomaly. Objem snehu zostáva aj po spracovaní vozidlami na úpravu zjazdoviek nezmenený.

Jednoduchá distribúcia snehu: Stačí jediný systém SnowFactory a sneh sa dá podzemnými potrubiami distribuovať v lyžiarskom stredisku na stovky metrov. Dômyselný systém zlepšuje transport snehu, znižuje straty spôsobené topením a zaisťuje bezproblémovú prevádzku.

Pravý Plug&Play: Zasnežovacie zariadenie SnowFactory sa dodáva v prevádzkyschopnom stave v kontajneri priamo na príslušné miesto použitia. Celá technológia je nainštalovaná v kontajneri, takže okolo stroja nemusia byť umiestnené žiadne ďalšie komponenty.

Rôzne chladivá: Chladivo sa volí individuálne v závislosti od oblasti použitia. Vo väčšine prípadov je možné siahnuť po prírodnom chladive a vyrábať tak sneh ešte ekologickejšie a efektívnejšie. Neustála inovácia navyše znamená, že požiadavka na náplň chladiva je veľmi nízka.

Líder v odvetví vďaka technologickému náskoku: Roky vývoja umožnili spoločnosti TechnoAlpin systém SnowFactory doviesť k dokonalosti. Špeciálne vyvinutý riadiaci softvér umožňuje jednoduchú obsluhu a nekomplikované ovládanie. Navyše vyžaduje SnowFactory v rámci odvetvia podstatne menej energie ako porovnateľné modely.

PREHĽAD NOVÝCH TECHNOLÓGIÍ
SnowFactory využíva na zasnežovanie inovatívnu technológiu chladenia. Výkonný výmenník tepla chladí vodu na bod mrazenia bez chemických aditív a umožňuje produkciu snehu v uzavretom okruhu, bez ohľadu na vonkajšiu teplotu. Sneh sa vyrába výhradne z vody. Konzistencia a veľké objemy snehu spôsobujú, že sa sneh udrží dlhšie, aj napriek vyšším okolitým teplotám. Na inštaláciu zariadenia SnowFactory netreba vykonať žiadne náročné stavebné práce ani inštalácie. Zariadenie sa dodáva už pripravené na prevádzku, priváža sa v kontajneri na príslušné miesto, pričom je k dispozícii ako mobilná alebo ako stacionárna jednotka.

Polar
Jednotka Polar predstavuje ideálnu alternatívu pre zasnežovanie pri vyšších teplotách. Jednotka zabezpečuje výrobu snehu aj pri vyšších teplotách – dokonca až 25 °C –, a to bez potreby komplexnej infraštruktúry. Jednotka Polar je pevne zabudovaná a je vhodná najmä na skokanské mostíky, bežecké lyžiarske trate alebo úseky zjazdoviek.

 

Polar Mobile
Jednotka Polar Mobile sa výrazne odlišuje od jednotky Polar vďaka použitému chladiacemu prostriedku: Použitím chladiaceho prostriedku Opteon môže byť jednotka Polar Mobile nasadená aj pri použitiach, pri ktorých nie je vhodný amoniak. Jednotka Polar Mobile ako mobilné riešenie produktového variantu je ideálna pre akcie pod holým nebom alebo na všetky druhy podujatí.

Dome
Jednotka Dome je pevne zabudovaná a vyrába sneh aj pri vonkajšej teplote až do 35 °C. Jednotka je preto vhodná pre širokú škálu vnútorných a vonkajších priestorov s vysokými teplotami okolia, napríklad v snehových mestách a zábavných parkoch, ako atrakcia pre obchodné centrá alebo iné použitia.

Arctic
Jednotka Arctic vyrába sneh pri teplotách do 25 °C a zaujme svojou obrovskou kapacitou zasnežovania, ktorá je dvakrát vyššia v porovnaní s Polar. Vďaka svojmu dizajnu je jednotka Arctic modulárne rozšíriteľná. Je pevne zabudovaná a je vhodná najmä na skokanské mostíky, bežecké lyžiarske trate a úseky zjazdoviek.