+421(0)2 43 42 74 96 oltrade@oltrade.sk

Vrtuľové snežné dela

| Snežné delá pre veľkoplošné zasnežovanie

Vrtuľové snežné delá, resp. snežné delá spoločnosti TechnoAlpin vynikajú v oblasti výroby snehu svojimi priekopníckymi vlastnosťami. Výsledkom dôkladného programu výskumu a vývoja sú turbínové snežné delá vybavené inovačnými a efektívnymi technológiami. Okrem iného k nim patrí použitie keramických dýz Quadrijet, bezolejových jednotiek kompresorov alebo filtrov ventilových blokov. Na zvýšenie výkonu boli lopatky vrtule dimenzované na optimálne prúdenie vzduchu aj pri nepriaznivých poveternostných podmienkach. Znižujú sa tak aj emisie hluku.

Okrem výkonu sa osobitná pozornosť venuje aj energetickej efektívnosti snežných diel. Dôsledné riadenie dostupných zdrojov je znakom kvality a trvalej udržateľnosti spoločnosti TechnoAlpin. Používanie keramických dýz Quadrijet je tak zárukou rovnomerného rozprašovania a znižuje potrebné množstvo vody.

Spoločnosť TechnoAlpin ponúka v súlade s rozdielnymi požiadavkami a danosťami terénu široký výber turbínových snežných diel: Najväčšie a najvýkonnejšie snežné delo je TF10, ktoré je okrem štandardnej verzie dostupné aj v menej hlučnej verzii, ako aj v manuálne ovládanej verzii. S delom T40 vyvinula spoločnosť TechnoAlpin kompaktné snežné delo, ktoré sa hodí najmä ako mobilné zariadenie. Vďaka MMS a MTS sú dostupné aj turbínové snežné delá TechnoAlpin s manuálnym ovládaním.

Všetky vrtuľové snežné delá sú štandardne vybavené automatickým otáčaním, aby sa v prípade potreby sneh rozprašoval na čo najširšiu plochu a mohol sa tak zredukovať čas potrebný na prípravu zjazdovky. Snežné delá od spoločnosti TechnoAlpin sú dostupné aj vo viacerých verziách, ktoré sa prispôsobujú rozličným požiadavkám alebo danostiam terénu lyžiarskych oblastí. Môžu byť pevne namontované na zdvíhacích zariadeniach, vežiach a ramenách, alebo vďaka inštalácii na podvozkoch poskytujú potrebnú mobilitu.