+421(0)2 43 42 74 96 oltrade@oltrade.sk

TR8

Snežné delo ktoré spôsobilo revolúciu v zasnežovaní

Inovácia je pre spoločnosť TechnoAlpin vo všetkých ohľadoch na prvom mieste. Optimalizácia existujúcich a vývoj nových riešení v oblasti zasnežovania je preto ústredným zameraním spoločnosti.

Vrtuľové snežné delo TR8 je najnovším produktom podrobného výskumu a vývoja spoločnosti TechnoAlpin.Neustále zlepšovanie snežných dielov spoločnosti TechnoAlpin celosvetového lídra v inováciách. Vďaka tomuto neustálemu optimalizačnému procesu ponúka spoločnosť TechnoAlpin najpokrokovejší produkty na výrobu technického snehu a svojim zákazníkom zaručuje najvyššiu kvalitu snehu. Vrtuľovým snežným delom TR8 sa opäť stanovujú nedosiahnuteľné technologické kritériá. Vyvíjanie nových účinných mechanizmov a zjednodušenie údržby výrobkov TR8 revolúciu na trhu so snehovými technikami. Umožňuje výrobu snehu optimálnej kvality pri akýchkoľvek podmienkach, čím sa zaručuje najvyššia účinnosť na všetkých úrovniach. Najvyšším cieľom je vždy umožniť prácu výrobcom snehu.

Inovatívna technika. Pokroková údržba.

Nové vrtuľové snežné delo TR8 sa vyznačuje celkom novým konceptom. Ten zahŕňa tak celú konštrukciu snežného dela, ako aj technológiu pohonu.

Funkčný aerodynamický dizajn snežného dela sa stará o neporovnateľnú jednoduchosť údržby. Integráciou meteorologickej stanice, pracovného reflektora a výstražného svetla do turbínového krytu sa zjednodušuje akýkoľvek servis. Z dôvodu absencie vyčnievajúcich konštrukčných dielov sa navyše výrazne znižujú rušivé nánosy snehu. Jednoduchosť údržby snežného dela TR8 je fantastická vďaka novému, bočne vyklápateľnému krytu. Tiež bola zjednodušená manipulácia s chladením stlačeného vzduchu a chladenie vodného okruhu ventilového bloku zaručuje vždy optimálne temperovaný vzduch.

Výnimočná technológia a inovatívne fungovanie

Vrtuľové snežné delo TR8 sa vyznačuje doteraz nedosiahnutými inovatívnymi novinkami, ktoré sú skombinované s overenými technológiami spoločnosti TechnoAlpin

Nová technológia s jediným motorom

Po prvý raz sú v prípade snežného dela vrtuľa a kompresor poháňané iba jedným elektrickým motorom. Pritom ide o bezolejový lamelový kompresor, ktorý sa vyznačuje ešte rovnomernejším výstupom stlačeného vzduchu, nízkou hmotnosťou a jednoduchou údržbou.

Najvyššia spoľahlivosť a neporaziteľný stupeň účinnosti

Vďaka motoru s permanentným magnetom afrekvenčným meničom dosahuje TR8 stupeň účinnosti IE4. Pri rovnakej spotrebe elektrickej energie, ako má predchádzajúci model T40, možno TR8 prevádzkovať vo veľmi širokom napäťovom rozsahu, pričom vykazuje ešte aj výrazne lepší výkon vzduchu. Motor pritom vždy pracuje na optimálnom stupni účinnosti.

Výnimočne tichý chod a necitlivosť na vibrácie

Overené nízke otáčky, ktoré sa používajú už aj v prípade iných strojov značky TechnoAlpin, možno nájsť aj v prípade turbínového konceptu zariadenia TR8. Vďaka nízkym otáčkam 1.780 ot./min v kombinácii svnútorne zabudovaným turbínovým motorom boduje zariadenie TR8 nízkymi hlukovými emisiami a necitlivosťou k vibráciám. Hladina hluku stroja bola znížená a tiež bola upravená aj jeho tónová frekvencia. Práca zasnežovacieho personálu je vďaka tomu oveľa príjemnejšia a zariadenie TR8 sa preto hodí aj na použitie v blízkosti obývaných oblastí.

Optimálne temperovaný stlačený vzduch

Vďaka chladeniu stlačeného vzduchu vo vodnom okruhu ventilového bloku sa vzduch chladí vždy optimálne. Tým už viac nie je potrebné prepínanie medzi chladením a nechladením, čo umožňuje relatívne konštantnú teplotu vody. Táto teplota zaručuje, aby bol stlačený vzduch pri hraničných teplotách dostatočne silne chladený, zatiaľ čo chladenie stlačeného vzduchu počas nízkych teplôt tieto teploty takmer vôbec nepresahuje. Chladenie tak zostáva v každom teplotnom rozsahu približne konštantné.

Jednoduchá manipulácia a údržba

Nízka konštrukčná výška a nízka hmotnosť zariadenia TR8 poskytuje vysokú stabilitu a optimálnu manipuláciu, pričom zároveň zvyšuje jednoduchosť údržby. Údržba snežného dela sa stáva revolučným vďaka novému, bočne vyklápateľnému krytu. Za niekoľko okamihov sú tak dostupné všetky podstatné komponenty – a to vo výške očí. Navyše možno čelný kruh zložiť v priebehu krátkej chvíľky.

Integrovaný dizajn
Vo vyklápateľnom turbínovom kryte sú integrované meteorologická stanica, LED pracovný reflektor a LED výstražné svetlo. To zariadeniu TR8 poskytuje aerodynamický dizajn a zároveň najvyššiu možnú jednoduchosť údržby. Z dôvodu absencie vyčnievajúcich konštrukčných dielov sa výrazne znižujú rušivé nánosy snehu.

Plynulé nastavenie trysiek

Pri všetkých snežných delách spoločnosti TechnoAlpin možno v závislosti od teploty zapojiť alebo odpojiť dýzy. Dosahuje sa tak konštantne vysoká kvalita snehu. Vďaka ventilovému bloku možno túto reguláciu vykonávať jednoducho a plynule. Aj vložka vodného filtra z kvalitnej ušľachtilej ocele typu WEDGE WIRE je úsporne integrovaná do ventilového bloku. Je bezzvarová a preto mimoriadne odolná.

Jedinečné keramické trysky so štvorprúdovou technológiou

Turbínové snežné delá spoločnosti TechnoAlpin sú opatrené dýzami Quadrijet odolnými voči opotrebovaniu s keramickou vložkou. Keramická vložka zaručuje vysokú odolnosť aj pri agresívnej vode. Štvorprúdová technológia zaručuje optimálne a rovnomerné rozprašovanie a vďaka tomu aj zasnežovanie s najvyššou kvalitou snehu. Túto pokrokovú technológiu používa spoločnosť TechnoAlpin už od roku 1992 a pomocou bodového vyhrievacieho systému v dýzovom venci zabezpečuje nízku spotrebu energie.

 

Elektrické vlastnosti

Menovité napätie
V
400 (340÷500)
Frekvencia
Hz
50
Menovitý prúd
A
32,5*
Pripojovacia zástrčka
A
5×63
Menovitý výkon – POWER UNIT (turbína + kompresor)
kW
18,2
Vyhrievanie
kW
0,5 ÷ 1,6

Rozmery

Dĺžka snežného dela
A
mm
1625
Šírka snežného dela
B
mm
1450
Výška snežného dela
H
mm
1860
Výška podvozku
        H2
     mm
350
Celková výška
                       H1
mm
2220
Dĺžka [max.]
A1
mm
3000
Dĺžka [bez oja]
A2
mm
2700
Dĺžka [bez predného stabilizátora]-zaist’ovacej ihly
A3
mm
2350
Šírka [max.]
B1
mm
2350
Rozchod kolies [kolesá]
B2
mm
2000

Hmotnosti

Snežné delo – kompresor
kg
600
Rám so zaist’ovacími
kg
165
Zdvíhací hák
kg
13
KIT kolesový podvozok (GRPT0013)
kg
75
KIT kolesový podvozok (GRPT0056)
kg
60

Rôzne

Zasnežovacia prevádzka
°C
-25 ÷ +2
Počet otáčok
ot/min
1780
Naklonenie turbíny
st.
45
Horizontálne otáčanie
st.
360
Natáčanie (automatické)
st.
180

Voda

Tlak vody počas prevádzky
bar
8 ÷ 40
Vodný filter
mikrón
250
Vodovodná prípojka – Camlock
v
2

Osadenie dýz

Nukleátory
č.
6
Fixné dýzy – typu Quadrijet
č.
6
Pripojiteľné dýzy – typu Quadrijet
č.
12