+421(0)2 43 42 74 96 oltrade@oltrade.sk

TR 10

Rozdiel, ktorý prináša inovácia

Spoločnosť TechnoAlpin už 30 rokov prekračuje štandardy v oblasti zasnežovania prostredníctvom inovatívnych procesov zameraných na budúcnosť. Dôkladný výskum a vývoj sa neustále starajú o zlepšovanie softvéru a snežných diel. Spoločnosť TechnoAlpin sa pri svojich vývojových prácach zameriava na garanciu najlepšej kvality snehu, optimálne využitie zdrojov a čo najjednoduchšiu obsluhu snežných diel. Dokonalá presnosť a technická inovácia do najmenšieho detailu. To je vrtuľové snežné delo TR10. To je TechnoAlpin.

Dokonalosť až do posledného detailu

Dokonalosť až do posledného detailu. Vrtuľové snežné delo TR10 zahŕňa najlepšiu kvalitu snehu s optimálnym využitím zdrojov a čo najjednoduchšiu obsluhu a tieto body posúva na vrchol dokonalosti.

Viac je viac: úplne nový systém ventilov a dýz
Pre snežne delo TR10 bol vyvinutý úplne nový systém ventilov a trysiek. Centrálny ventilový blok nahrádzajú samostatne riadené ventily. Každý tryskový blok na dýzovom venci je riadený samostatným ventilom, pričom je ich súhra vysoko inovatívna, priam dokonalá. Viac ventilov znamená viac výhod.

Šetrenie zdrojov: Dýzy sa vyprázdňujú prostredníctvom stlačeného vzduchu, čím sa zabráni unikaniu vody pri prepínaní rôznych ventilov. Prebytočná voda smeruje priamo do prúdu vzduchu, čím sa mení na sneh.

Prevádzková bezpečnosť: Centrálny ventilový blok a predné vypúšťanie už viac nebudú potrebné, keďže ich nahradí inovatívny princíp dýz a ventilov. Vďaka tomu sa už nebude pred strojom tvoriť ľad, čo výrazne prispeje k zvýšeniu prevádzkovej bezpečnosti.

Spoľahlivosť: Vďaka inteligentnému ventilovému obvodu sa ventily v prípade poruchy navzájom dopĺňajú, čo zabezpečuje, že je neustále otvorený dostatočný počet trysiek.

Najvyšší zasnežovací výkon v hraničných oblastiach
Pre vyšší zasnežovací výkon v hraničných oblastiach má chladenie vzduchu na stroji rozhodujúcu úlohu. Snežné delo TR10 bolo vybavené novo navrhnutým a vylepšeným chladičom vzduchu. Vďaka výrazne väčšej chladiacej ploche dokáže vyvinúť nevídaný chladiaci výkon, čo umožňuje produkciu snehu perfektnej kvality, a to aj pri náročných teplotných podmienkach. Snežné delo TR10 tým pádom vyniká neprekonateľným zasnežovacím výkonom, a to najmä v oblastiach s hraničnou teplotou.

Sneh s kvalitou drahokamov
Základom snehu perfektnej kvality sú najmenšie časti snežného dela. Optimálna zmes vody a vzduchu je rozhodujúcim faktorom. Všetky nukleátory snežného dela TR10 sú už od výroby vybavené otvorom s dvoma rubínovými zložkami, cez ktorý sa do stlačeného vzduchu dodáva správne množstvo vody. Rubínové zložky sa vyznačujú najvyššou odolnosťou proti opotrebeniu, a to aj pri použití agresívnej vody a vysokého prevádzkového tlaku. Okrem toho umožňujú neustálu výrobu vysokokvalitného snehu počas mnohých rokov a výrazne znižujú potrebu výmeny nukleátorov.

Motor, ktorý zvýši výkon
V prípade TR10 sú vrtuľa a kompresor poháňané iba jedným elektrickým motorom. Pritom ide o bezolejový lamelový kompresor, ktorý sa vyznačuje ešte rovnomernejším výstupom stlačeného vzduchu, nízkou hmotnosťou a jednoduchou údržbou.

Vždy na vrchole
Správna zasnežovacia poloha je pri efektívnej výrobe snehu kľúčová. Snežné delo TR10 disponuje úplne novým mechanickým konceptom, ktorý automaticky zabezpečuje správnu vertikálnu zasnežovaciu polohu dela pri jeho uvedení do prevádzky, a to dokonca aj v mobilnom vyhotovení. V budúcnosti sa snežné delo TR10 automaticky dopraví na správnu pracovnú polohu a po zasnežovaní sa vráti do svojej východiskovej polohy, čím bude v nečinnom stave vystavené menšiemu riziku poškodenia.

Cieľom tejto zmeny bolo okrem zlepšenia zasnežovacieho výkonu aj zjednodušenie práce zasnežovacích tímov. Východiskovú i pracovnú polohu snežného dela TR10 je možné individuálne prispôsobovať. Zlepšilo sa dokonca aj nastavenie otáčania vrtuľového snežného dela, čo umožňuje presnejšie rozprašovanie snehu na zjazdovke.

Obrazovka ako v kine
Snežné delo TR10 je vybavené najväčším dotykovým displejom na trhu. Do riadenia stroja boli integrované špecifické dotykové funkcie, vďaka čomu je obsluha stroja obzvlášť jednoduchá. Dotykový displej bol starostlivo prispôsobený požiadavkám zasnežovacieho tímu a vyniká jedinečnými funkciami.

Optimálna čitateľnosť: Vynikajúci jas a funkcia automatického stmavovania umožňujú skvelú čitateľnosť počas jasných a slnečných dní, ako aj v noci. Obrazovka je okrem toho bez problémov čitateľná aj z ostrých uhlov.

Funkčná aj v extrémnych situáciách: Displej je plne funkčný aj pri teplote -30 °C. Väčší rozostup medzi jednotlivými dotykovými elementmi umožňuje presné ovládanie aj v rukaviciach.

Dokonalosť a dizajn
Inovatívny a funkčný dizajn podčiarkuje dokonalú technickú stránku snežného dela TR10. Bočné kryty je možné odklopiť, čo umožňuje okamžitý prístup ku všetkým podstatným komponentom. Čelný kryt snežného dela TR10 je teleskopicky vysúvateľný, čo umožňuje rýchly prístup k dýzovému a ventilovému vencu bez potreby skladania krytu. Vďaka integrácii všetkých vyčnievajúcich častí do obloženia turbíny sa zjednodušuje údržba a zvyšuje bezpečnosť pri preprave.

 

Technické údaje

 

 

Elektrické parametre

Menovité napätie
 
V
400
Frekvencia
 
Hz
50
Menovitý prúd
 
A
41*
Pripojovacia zástrčka
 
A
5×63
Menovitý výkon – POWER UNIT (turbína + kompresor)
 
kW
22
Vyhrievanie
 
kW
1,3

Rozmery

Dĺžka snežného dela
A
mm
1750
Šírka snežného dela
B
mm
1400
Výška snežného dela
H
mm
2000
Výška podvozku
H2
mm
385
Celková výška
H1
mm
2470
Dĺžka [max.]
A1
mm
3100
Dĺžka [bez oja]
A2
mm
2460
Dĺžka [bez predného stabilizátora]-zaist’ovacej ihly
A3
mm
2100
Šírka [max.]
B1
mm
2350
Rozchod kolies [kolesá]
B2
mm
2160

Hmotnosti

Snežné delo – kompresor
 
kg
708
Rám so zaist’ovacími ihlami
 
kg
120
Dvojitý zdvíhací hák
 
kg
38
KIT kolesový podvozok (CTGR0007)
 
kg
62

Rôzne

Zasnežovacia prevádzka
 
°C
-25 ÷ +2
Počet otáčok
 
ot/min
1500
Naklonenie turbíny
 
st.
45
Horizontálne otáčanie
 
st.
360
Natáčanie (automatické)
 
st.
180

Voda

Tlak vody počas prevádzky
 
bar
8 ÷ 40
Vodný filter
 
mikrón
250
Vodovodná prípojka – Camlock
 
in
2

Osadenie dýz

Nukleátory
 
poč.
8
Fixné dýzy – typu Quadrijet
 
poč.
8
Pripojiteľné dýzy – typu Quadrijet
 
poč.
16

POZN.:
Technické zmeny vyhradené

 
Údaje podliehajú zmenám podľa typu zariadenia a/alebo krajiny inštalácie (vždy je potrebné riadiť sa schémou zapojenia).

*)
Namerané hodnoty pri menovitom napätí vo výške 1 500 m nad morom a pri teplote 0 °C.