+421(0)2 43 42 74 96 oltrade@oltrade.sk

V3ee

Tyčové snežné delo

           Efektívne využívanie energie. Optimálne ovládanie.

Tyčové snežné delá série V od spoločnosti TechnoAlpin sa vyznačujú okrúhlou hlavou, ktorá má optimalizovaný pomer medzi vnútorným a vonkajším povrchom. Plástový systém umožňuje špeciálny systém prenosu tepla, ktorý udržiava hlavu snežnej tyče v spojení s dýzami zapustenými v hliníku aj za nepriaznivých poveternostných podmienok bez nánosov ľadu.

Prostredníctvom inovačných zdokonalených keramických dýz a nukleátorov sa zasnežovacia tyč V3ee vyznačuje výnimočne nízkou spotrebou vzduchu a súčasne maximálnym výkonom. V porovnaní s tyčovým snežným delom V3, je spotreba energie pri rovnakom množstve snehu znížená o 50 {232632b75cd4d57fe6fbfdab99c89201e87ad0472969dcc2c1e6f6f8f42e9bde}. Táto snežná tyč disponuje 4 regulačnými stupňami a vyrába preto jednak pri hraničných teplotách, jednak aj pri nízkych teplotách sneh optimálnej kvality.

Tyčové zasnežovacie delo V3ee je k dispozícii vo verzii s manuálnym a automatickým ovládaním. Nadzemný ventilový blok na rúre snežnej tyče a ľahká konštrukcia s konektormi zabezpečujú pre používateľov výnimočne pohodlné ovládanie.

Technické komponenty

Hlava tyče

Vďaka zdokonaleniu nukleátorov a dýz sa snežná tyč V3ee vyznačuje zníženou spotrebou vzduchu. Nové nukleátory zabezpečujú lepšiu tvorbu kryštálikov a lepšie využitie okolitého vzduchu. Vysokokvalitné dýzy sú zárukou optimalizovaného rozprašovania.

Všetky dýzy sú opatrené keramickými vložkami s dlhou životnosťou. Špeciálny systém prenosu tepla udržiava hlavu tyče aj pri veľmi nízkych teplotách a v protivetre bez nánosov ľadu aj bez dodatočnej spotreby energie.

Konštrukcia stožiarového dela

Robustná mechanická konštrukcia zo žiarovo pozinkovanej ocele zaručuje vysokú stabilitu a vďaka zásuvným spojeniam umožňuje jednoduchú montáž. Výška snežnej tyče sa nastavuje pomocou hydraulického zdvíhacieho valca. Skriňový rozvádzač je kompaktný a ľahko dostupný.

Bezolejový kompresor

Snežné delá spoločnosti TechnoAlpin sú vybavené bezolejovým piestovým kompresorom z hliníka s integrovaným chladiacim okruhom. Už od roku 1999 možno snežné delá vďaka tomuto systému umiestniť vo akejkoľvek šikmej pozície. Bezolejové jednotky kompresorov firmy Kaeser pracujú okrem toho výnimočne ohľaduplne k životnému prostrediu a zabezpečujú, aby sa pri zasnežovaní do prostredia nedostala ani kvapka oleja. Pri rovnakom výkone spotrebujú menej energie a nie sú odkázané na každoročnú údržbu. Keďže olejové filtre, náplne do olejového odlučovača, monitorovanie stavu oleja a ohrev pri nečinnosti nie sú potrebné, možno znížiť každoročné prevádzkové náklady zasnežovacieho zariadenia.

Stožiarové snežné delo V3ee má zníženú spotrebu vzduchu o 50 {232632b75cd4d57fe6fbfdab99c89201e87ad0472969dcc2c1e6f6f8f42e9bde} oproti snežnému delu V3. Je vybavené menším kompresorom s výkonom 2,4 kW.

Systém ventilov

Automatický ventil YB tlakovej triedy PN100 reguluje tlak vody a jej prietok, ako aj prietok vzduchu stožiarového snežného dela. Otvárací a zatvárací okruh zahŕňa vypúšťanie vody a odvzdušňovanie. Ventil má patentovaný zatvárací mechanizmus, ktorý v prípade výpadkov elektriny zaručí automatické uzavretie.

Ventilový blok

Nadzemný blok ventilov sa vyznačuje obzvlášť dobrou prístupnosťou, ktorá umožňuje rýchle a jednoduché čistenie filtra a vyprázdňovanie bez toho, aby bolo potrebné zostupovať do šachty. Vodu a vzduch možno vďaka rôznym veľkostiam pripojenia konektorov typu Camlock jednoducho pripojiť bez nebezpečenstva zámeny.

Vodný filter

Vodný filter s bezzvarovou filtračnou vložkou vyrobenou z ušľachtilej ocele typu WEDGE WIRE zabezpečuje bezporuchovú prevádzku, jednoduché čistenie a dlhú životnosť.

Meteorologická stanica

Aby sa dalo snežné delo optimálne nastaviť podľa aktuálnych parametrov, sú potrebné aktuálne údaje o počasí. V meteorologickej stanici sa preto vždy zbierajú a spracúvajú aktuálne údaje o teplote a relatívnej vlhkosti vzduchu. Okrem toho možno použiť aj snímače smeru vetra, rýchlosti vetra a výšky snehovej pokrývky.

Násuvný podstavec

Praktické a stabilné nasúvacie spojenie mechanickej konštrukcie umožňuje rýchlu a efektívnu prvotnú inštaláciu a taktiež aj jednoduchú demontáž. Násuvný podstavec má dvojitú schému dierovania a ploché dno, je preto vhodný na inštaláciu do šácht a na betónové základy.

Mobilita a všestrannosť

Mobilná konštrukcia

Spoločnosť TechnoAlpin vyrába aj snežné tyče na mobilných podvozkoch. Tieto sa hodia najmä na predvádzanie. Okrem toho možno vďaka mobilným snežným tyčiam zistiť optimálnu pozíciu stožiarových snežných diel. Snežné tyče tak možno umiestniť na rôzne miesta a vyskúšať ich.