+421(0)2 43 42 74 96 oltrade@oltrade.sk

Séria TL

Séria snežných diel TL: nový rozmer zasnežovania

Séria diel TL dodáva zasnežovaniu nový rozmer: maximálnu efektívnosť a presnú reguláciu v ktoromkoľvek bode teplotnej krivky. Všetky tyčové snežné delá tejto rodiny snežných dielpracujú s rovnakým konceptom a na rovnakom princípe fungovania. Tri rôzne hlavy dela v kombinácii s novými univerzálnymi tyčami umožňujú vytvorenie rôznych modelov, ktoré sa líšia počtom dýzových prstencov: 8-stupňové TL8, 4-stupňové TL4 a 2-stupňové TL2.

Vďaka všestrannosti série tyčových snežných diel a rôznym kombináciám osadenia dýz a nukleátorov ponúkame to pravé tyčové snežné delo pre každú oblasť. Séria tyčových snežných diel TL s modelmi TL8, TL4 aTL2 optimalizuje udržateľnosť výroby snehu nezávisle od podmienok: v hraničných aj nižších teplotách.

Maximum pri každej teplote

Jedna z mnohých inovácií, ktoré prinášajú delá TL, spočíva najmä v novom a kompaktnom mechanizme v podobe bloku ventilov, ktorý kontroluje kombinácie dýzových prstencov dela: „inteligentný distribútor“. Inteligentný distribútor zabudovaný priamo na hlave dela funguje ako ventilový blok a umožňuje otváranie a zatváranie dýzových prstencov. Napríklad model TL8 bude disponovať 8 rôznymi stupňami na výrobu snehu, ktoré umožní kombinovanie otvárania dýz v každom prstenci. Viacstupňový dizajn umožňuje doladiť rýchlosť prietoku vody v snežnom dele s najväčšou možnou presnosťou, vďaka čomu sa dajú všetky teplotné podmienky využiť na maximum. Práve preto bude séria TL vždy zaručovať optimálnu produkciu snehu v rámci celého prevádzkového rozsahu.

Dokonale zladené komponenty

Tyčové snežné delá série TL disponujú v sériovej výbave kvalitnými komponentmi, ako napríklad dýzy s keramickými vložkami, bezolejový kompresor (pre vyhotovenie bez centrálneho rozvodu vzduchu), bezzvarový filter a nukleátory s rubínovými vložkami. Vyznačujú sa kontrolovanou spotrebou vzduchu a nezávisle od tlaku vody produkujú optimalizovanú zmes vzduchu a vody. Použitie týchto nukleátorov zabezpečuje optimálnu a rovnomernú kvalitu snehu na celej zjazdovke.

Vďaka svojmu dizajnu a polohe priamo pod hlavou tyčového snežného dela umožňuje inteligentný distribútor aj vyprázdnenie malého množstva zvyškovej vody vo ventile do snežných dýz pomocou stlačeného vzduchu pri prepnutí stupňov. A tým pádom sa každá kvapka vody mení na sneh.

Prispôsobenie podľa potreby.

Hlavy diel TL sú nainštalované na nových a ľahkých univerzálnych tyčiach navrhnutých spoločnosťou TechnoAlpin. Dizajn umožňuje vedenie všetkých káblov na napájanie ventilového bloku, ako aj káblov hlavy tyčového snežného dela a doplnkových komponentov dovnútra. To znižuje možnosť vyčnievajúcich káblových vedení na trupe tyčového snežného dela. Navyše to zabraňuje prilepeniu ľadu a veľmi uľahčuje inštaláciu. Jednoduchá a robustná konštrukcia sa skladá z pevného a otáčajúceho sa stĺpa, a preto je možné priebežne horizontálne prispôsobiť tyčové snežné delo. Vertikálny sklon tyčového snežného dela je takisto možné ľahko prispôsobiť ručným nadvihnutím valca, ktorý je namontovaný v bezpečnej pracovnej polohe. Okrem toho môžete upraviť aj výšku podľa podmienok a údržbu vykonáte priamo na hlave.

Každý z troch modelov série TL je dostupný vo verzii pre centralizované zásobovanie stlačeným vzduchom alebo s integrovaným (bezolejovým) kompresorom na inštaláciu bez centrálneho rozvodu vzduchu. Dodatočne tiež možno nainštalovať meteorologickú stanicu, LED reflektor a súpravu na ovládanie pomocou rádia pre autonómne použitie.

Technické parametre

Stiahnuť

 

TYČOVÉ SNEŽNÉ DELÁ

TL8

Osem stupňov pre maximálny zasnežovací výkon

TL4

Špičkový výkon v celom prevádzkovom rozsahu

TL2

Tyčové snežné delo pre extrémne hraničné teploty