+421(0)2 43 42 74 96 oltrade@oltrade.sk

V3

Tyčové snežné delo

                    Istota snehu bez ľadu. Optimálne ovládanie.

Tyčové snežné delá série V od spoločnosti TechnoAlpin sa vyznačujú okrúhlou hlavou, ktorá má optimalizovaný pomer medzi vnútorným a vonkajším povrchom. Plástový systém umožňuje špeciálny systém prenosu tepla, ktorý udržiava hlavu zasnežovacéj tyče v spojení s dýzami zapustenými v hliníku aj za nepriaznivých poveternostných podmienok bez nánosov ľadu.

Stožiarové snežné delo V3 disponuje 4 regulačnými stupňami a vytvára tak v oblasti hraničných teplôt, ako aj pri nízkych teplotách sneh optimálnej kvality. Stožiarové snežné delo je k dispozícii vo verzii s manuálnym a automatickým ovládaním. Nadzemný ventilový blok na rúre snežnej tyče a jednoduchá montáž s konektormi umožňujú výnimočné pohodlie pri zasnežovaní.

Technické komponenty

Hlava snežnej tyče

Rozmery a vonkajší povrch hlavy snežnej tyče boli minimalizované a súčasne sa zväčšil vnútorný povrch. Došlo tým k zlepšeniu prenosu tepla zvnútra smerom von. Zapustené trysky z eloxovaného hliníka okrem toho zvyšujú prenos tepla na telo dýzyHlava snežnej tyče sa takisto vyznačuje optimalizovaným usporiadaním zapájaných dýz a zväčšeným uhlom otvárania medzi nukleátormi. Dosiahne sa tak zlepšený výkon pri zasnežovaní.

Konštrukcia stožiarového dela

Robustná mechanická konštrukcia zo žiarovo pozinkovanej ocele zaručuje vysokú stabilitu a vďaka zásuvným spojeniam umožňuje jednoduchú montáž. Výška snežnej tyče sa nastavuje pomocou hydraulického zdvíhacieho valca. Skriňový rozvádzač je kompaktný a ľahko dostupný.

Bezolejový kompresor

Snežné delá spoločnosti TechnoAlpin sú vybavené bezolejovým piestovým kompresorom z hliníka s integrovaným chladiacim okruhom. Už od roku 1999 možno snežné delá vďaka tomuto systému umiestniť vo akejkoľvek šikmej pozície. Bezolejové jednotky kompresorov firmy Kaeser pracujú okrem toho výnimočne ohľaduplne k životnému prostrediu a zabezpečujú, aby sa pri zasnežovaní do prostredia nedostala ani kvapka oleja. Pri rovnakom výkone spotrebujú menej energie a nie sú odkázané na každoročnú údržbu. Keďže olejové filtre, náplne do olejového odlučovača, monitorovanie stavu oleja a ohrev pri nečinnosti nie sú potrebné, možno znížiť každoročné prevádzkové náklady zasnežovacieho zariadenia.

Systém ventilov

Automatický ventil YB tlakovej triedy PN100 reguluje tlak vody a jej prietok, ako aj prietok vzduchu stožiarového snežného dela. Otvárací a zatvárací okruh zahŕňa vypúšťanie vody a odvzdušňovanie. Ventil má patentovaný zatvárací mechanizmus, ktorý v prípade výpadkov elektriny zaručí automatické uzavretie.

Ventilový blok

Nadzemný blok ventilov sa vyznačuje obzvlášť dobrou prístupnosťou, ktorá umožňuje rýchle a jednoduché čistenie filtra a vyprázdňovanie bez toho, aby bolo potrebné zostupovať do šachty. Vodu a vzduch možno vďaka rôznym veľkostiam pripojenia konektorov typu Camlock jednoducho pripojiť bez nebezpečenstva zámeny.

Vodný filter

Vodný filter s bezzvarovou filtračnou vložkou vyrobenou z ušľachtilej ocele typu WEDGE WIRE zabezpečuje bezporuchovú prevádzku, jednoduché čistenie a dlhú životnosť.

Meteorologická stanica

Aby sa dalo snežné delo optimálne nastaviť podľa aktuálnych parametrov, sú potrebné aktuálne údaje o počasí. V meteorologickej stanici sa preto vždy zbierajú a spracúvajú aktuálne údaje o teplote a relatívnej vlhkosti vzduchu. Okrem toho možno použiť aj snímače smeru vetra, rýchlosti vetra a výšky snehovej pokrývky

Násuvný podstavec

Praktické a stabilné nasúvacie spojenie mechanickej konštrukcie umožňuje rýchlu a efektívnu prvotnú inštaláciu a taktiež aj jednoduchú demontáž. Násuvný podstavec má dvojitú schému dierovania a ploché dno, je preto vhodný na inštaláciu do šácht a na betónové základy.

Mobilita a všestrannosť

Mobilná konštrukcia

Spoločnosť TechnoAlpin vyrába aj snežné tyče na mobilných podvozkoch. Tieto sa hodia najmä na predvádzanie. Okrem toho možno vďaka mobilným snežným tyčiam zistiť optimálnu pozíciu stožiarových snežných diel. Snežné tyče tak možno umiestniť na rôzne miesta a vyskúšať ich.