+421(0)2 43 42 74 96 oltrade@oltrade.sk

Areasana SnowRoom

Konvenčný wellness často poskytuje chladiace metódy, ktoré používajú studenú vodu alebo ľad, často považované za nepríjemné a príliš extrémne. Použitím metódy Dr. Thuile možno Areasana SnowRoom považovať za revolúciu vo wellness. V priestore AreaSana kompaktný suchý sneh a ostrý chlad umožňujú rýchle a účinné chladenie, ktoré je mimoriadne jemné, mierne a príjemné. Metóda, ktorú testovalo viac ako dvesto ľudí v dlhej testovacej fáze.

V priestore AreaSana SnowRoom kompaktný suchý sneh a ostrý chlad umožňujú rýchle a účinné chladenie, ktoré je mimoriadne jemné, mierne a príjemné.

SAUNA

Fáza v saune. Sedieť alebo ležať, odpočívajte približne 12/15 minút, v závislosti od individuálnej tolerancie.

RELAX
Relaxujte 15/20 minút na uvoľnenie a počkajte, kým liečba nadobudne plný účinok pred opakovaním cyklu.

SNEŽNÁ MIESTNOSŤ
Snežná ochladzovacie miestnosť. Sedieť alebo stáť, obnoviť dýchanie a trenie akýchkoľvek bolestivých oblastí so snehom. Navrhovaná dĺžka pobytu je 3/5 minút.

VÝHODY A POZITÍVNE ÚČINKY

Tréning kardiovaskulárneho systému
Kardiovaskulárny systém je postupne stimulovaný chladiacim procesom v snežnej miestnosti. Po jej opustení, srdcová frekvencia skutočne klesne pod úroveň, v ktorej bola pred vstupom do sauny vo väčšine prípadov. Rýchlosť tepovej frekvencie sa napríklad zvyšuje zo 70 na 90 počas sauny a po opustení snežnej miestnosti klesne na 65 úderov za minútu. Tieto podmienky skutočne vytvárajú určitý druh fyziologickej stresovej situácie pre srdce, podobne ako pri fyzickom cvičení. Použitie snežnej miestnosti je zhruba ekvivalentné fyzickému namáhaniu človeka s hmotnosťou 75 kg pri chôdzi pri rýchlosti 8 km / h na rovnom povrchu asi 20 minút. Z tohto dôvodu je samozrejmé, že snežná miestnosť je vhodná len pre ľudí bez akýchkoľvek srdcových problémov. V prípade problémov so srdcom by ste mali vždy konzultovať s lekárom.

Tréning svalov a stimulácia metabolizmu
Striedanie medzi horúcimi a studenými stimulmi je tiež spôsob výcviku našich svalov podľa metódy podporovanej Dr. Thuilom. Svaly pracujú silnejšie v snežnej miestnosti, pretože musia produkovať teplo. Táto dodatočná práca sa odráža aj v našich energetických hladinách tým, že čím viac energie potrebujeme pre svalovú prácu, tým viac kalórií spaľujeme. To je v podstate dodatočný stimul pre náš metabolizmus, aby sme rozložili tuky a tým vytvorili teplo. Chlad je obzvlášť dobrý pri malých svalových úrazoch, ako sú modriny alebo sťahované svaly.

Dodávka kyslíka
Zlepšený prietok krvi má tiež za následok lepšie dodávanie kyslíka do tkaniva. To súvisí so všeobecným zvýšením výkonnosti našich buniek, najmenších stavebných kameňov v tele. Táto zlepšená metabolická situácia tiež zvyšuje odstránenie odpadových produktov z buniek, inak označovaných ako detoxikačný účinok. Podpora krvného obehu môže pomôcť pri liečbe stavov, akými sú slabá cirkulácia, krvný tlak, nedostatok energie, chronická únava, migréna a určité starnutie pokožky, ale môže tiež posilniť obranyschopnosť tkaniva v celom tele.

Bolesť
Užívatelia vykazujú značné zlepšenia aj pri bolestiach spôsobených opotrebovaním, ako je artritída. To platí aj pre ich mobilitu, ktorá sa zlepšuje rýchlym striedaním tepla a suchého chladu. Metóda Dr. Thuileho pomáha aj pri chronickej bolesti, ako sú bolesti hlavy alebo migrény, poruchy spánku, nepokoj a poruchy obehového systému. Tieto liečby sú zvlášť prospešné pre ženy, ktoré často trpia chladnými rukami a nohami. Ženy, ktoré prechádzajú menopauzou, tvrdia, že vďaka tejto metóde nájdu veľkú úľavu.

Dýchacie cesty
Suchý sneh a suchá zima má veľmi priaznivý na naše dýchacie cesty. Dalšou veľmi dôležitou zložkou je očistný účinok vzduchu, ktorý veľmi dobre pôsobí hlavne pre ľudí trpiacich alergiami.

Zlepšenie spánku
Použitie suchého chladu má tiež pozitívny vplyv na poruchy spánku. Tento dôležitý faktor považovali účastníci štúdie za dôležitý aj vzhľadom na skutočnosť, že okrem poskytovania relaxu, občerstvenia, odpočinku a zotavenia, spánok je tiež potrebný na spracovanie udalostí dňa.