+421(0)2 43 42 74 96 oltrade@oltrade.sk

Hmlové delo pre potláčanie prašnosti pre projekt Vydrica v Bratislavskom podhradí dodala spoločnosť OL TRADE. Zariadenie EmiControls  V12S pre reguláciu emisií prachu . Špeciálne vyvinutá turbína je mimoriadne tichá s emisiou hluku 60 dB (A) v okruhu 20 metrov. Turbína má dve úrovne rýchlosti, takže je dostatočne flexibilná na to, aby rozprašovala jemnú vodnú hmlu z 25 na viac ako 65 metrov. Vďaka prepracovanej technológii ventilov je možné množstvo vody ovládať diaľkovým ovládaním na troch rôznych úrovniach. Prietok vody je 16 – 100 l / min.

Hmlové delo pre potláčanie prašnosti a jeho výhody

 

  • Nová V12s je menšia a kompaktnejšia ako jej predchodca, a nábeh je mnohonásobne rýchlejší
  • Dve rôzne rýchlosti: vlastný motor pre vozidlá V12 môže pracovať pri 3 kW (rozsah: 25 – 35 m) a pri 11 kW (rozsah: 50 – 65 m)
  • V12 môžu byť inštalované na rôzne mobilné alebo pevné karosérie
  • K dispozícii aj s kúrením pre zimnú prevádzku
  • Špeciálne dýzy s keramickou vložkou, s odsadeným usporiadaním
  • Horizontálne čerpadlo s monitorovaním tlaku a automatickým vypúšťaním, pre optimálny tlak vody, ako aj ľahko prístupný a rýchlo čistiteľný vodný filter

Bratislavské Podhradie po dlhých rokoch čakania získa ucelenú podobu. Vybudovanie Vydrice bude tým posledným dielikom, ktorý zaplní prázdne miesto v Podhradí. Zjednotenie historického centra obyvateľom Bratislavy vráti živý verejný priestor a prinesie predĺžené Korzo. Výstavba sa začína od Rybárskeho cechu a končí pred Vodnou vežou. Developerom projektu je spoločnosť Vydrica Development, a.s. Táto spoločnosť vznikla ako joint venture spojením dvoch spoločností – Vydrica, a.s., vlastníka pozemkov (Ladislav Rehák, Peter Struhár), ktorý sa v roku 2018 dohodol s developerskou spoločnosťou Lucron Group, a.s. (Eric Lux, Zoltán Müller). Po mnohých rokoch tak došlo k oživeniu zámeru a príprave nového projektu v spolupráci s viacerými tímami domácich a medzinárodných architektov a urbanistov.