+421(0)2 43 42 74 96 oltrade@oltrade.sk

IDM

Vybavenie lyžiarskych stredísk

Bandáže 

Od najmenšieho lyžiarskeho vleku až po najväčšie lanovky môže IDM uspokojiť konkrétne potreby každého zákazníka bez ohľadu na značku lyžiarskeho vleku a jeho charakteristiky (Poma, Doppelmayr, Leitner, GMM, Skirail atď.). Kompletný sortiment vložiek pre kladky a dopravné káblové remenice. Elastomérne zmesi sú špeciálne koncipované tak, aby zvyšovali životnosť, odolnosť proti opotrebeniu, UV žiareniu a ozónu. Naše bandáže a profily môžu byť vyrobené v elektricky izolujúcej kvalite pre lanovky. Vďaka spolupráci s firmou Semperit vyvinula spoločnosť IDM ID Soft . Táto nová bandáž je vyrobená zo špeciálnej zmesi gumy, ktorá je mäkšia, aby sa znížili vibrácie a hluk na lyžiarskych lanovkách . IDM vždy udržiava obrovské zásoby tak, aby reagoval na každú požiadavku rýchlo, dokonca aj počas sezóny

Náhradne diely na lyžiarske vleky

Pneumatiky pre všetky typy vlekov. Gumené náhradné diely a kefy. Plastové taniere na vleky.

Môžeme vyrobiť akýkoľvek typ vystuženého polyuretánového kolesa, veľa gumových alebo plastových náhradných dielov

 

Plašiče vtákov

Lyžiarske strediska sú umiestnené v horských oblastiach, ktoré sú domovom veľa druhov vtákov. Plašiče vtákov sú viditeľné v akomkoľvek počasí. Zabraňujú tomu, aby sa vták zrážal s lanom lyžiarskych vlekov, káblami, vodiacim lanom, elektrickým vedením.

Špecialista na posuvné podlahové rohože

Sme lídrom v poskytovaní protišmykových podlahových rohoží a posuvných podlahových rohoží pre lyžiarske strediská a turistické zariadenia.

Efektívne posuvné podlahové rohože
Posuvné podlahové rohože, ktoré umožňujú lyžiarom dosiahnuť nástup na lyžiarske vleky s lyžami. Mnohé inštalácie sú napríklad vybavené systémom ASTROSKI, ktorý sa často používa pre prístupové uličky do sedačkových lanoviek alebo lanoviek.

Okrem svojich kĺzavých vlastností majú tieto podlahy informačnú funkciu, pretože pomáhajú cestujúcim umiestniť sa pri nastupovaní na sedačkové lanovky.

Náhradné diely na Ratrak

OL TRADE  ponúka svojim zákazníkom spoľahlivú a kvalitnú alternatívnu možnosť, pokiaľ ide o náhradné diely pre Ratraky všetkých značiek (Kässbohrer, Prinoth a iné). 

Náhradné diely pre pásnice
Vďaka svojmu partnerstvu s Hans Hall, známym špecializovaným výrobcom pre pásnice všetkých značiek, môže ponúknuť širokú škálu produktov pre Ratraky. Zahŕňa všetky časti pásov: pneumatiky, ozubené kolesá, príchytky, gumové pásy a tiež skrutky, príslušenstvo (hroty na ľad, stabilizátory, háčiky), podložky

Letné pásy na Ratrak
Keďže Ratraky nie sú používané iba v zime, ponúkame aj gumové pásy pre letné využitie, ako je doprava osôb, vybavenie alebo údržba.

Rôzne náhradné diely
Na sklade máme aj navijakové káble, krídla ROBALON a polyetylénové profily na ochranu podlahy garáží.

 

 

 

Renovácie lyžiarskych sedačiek 

Na všetkých typoch lyžiarskych sedačiek (POMA, LEITNER, DOPPELMAYR, GMM alebo iné …) je možné prispôsobiť a dodať naše sedadlá, operadlá, kryty a plachty štandardné, alebo prispôsobené (dizajn, farba, fixácia, šitie).  Sedadlo, alebo opierku meníme kus za kus.

Naše riešenia v tomto segmente nie sú obmedzené len na lyžiarske vleky.

Hadice pre snežné delá a tyče

Výroba hadíc pre snežne delá na zasnežovanie. Predávame dva druhy hadíc, vystužené a nevystužené.  Hadice sú ukončené koncovkou kamlock. Sú vhodne na všetky snežných diel a tyčí.

Laná lyžiarskych vlekov a lanoviek

Môžeme poskytnúť akýkoľvek druh kábla, od kábla jednoduchého lyžiarskeho vleku až po závesné káble na lanovky

Skrátenie všetkých druhov lán. Opravy káblov (výmena spojov alebo prameňov, opravy drôtov na uzavretých lanách). Vytváranie zásuviek na uzavretých alebo spletaných lanách.

Výmene všetkých druhov lán. Odvíjanie káblov lanovky s nákladným vozidlom / navijakom, ktoré odvíjajú nové káble a súčasne navíjajú staré. Táto operácia je rýchla a bezpečná.

 

 

Pásové dopravníky

Pásové dopravníky sú zamerané na postupné nahrádzanie alebo dopĺňanie používania lyžiarskych vlekov a povrchových vlekov. Vytvárajú životaschopné a efektívne riešenie na zlepšenie prevádzky lyžiarskych stredísk, lyžiarskych škôl a najmä začiatočníkov.

Chránič proti prepadnutiu 

Chránič proti prepadnutiu pre lyžiarske lanovky. Chránič je možné použiť na každú sedačku s priemerom ochrannej tyče od 22 do 30mm.