+421(0)2 43 42 74 96 oltrade@oltrade.sk

SNOW FACTORY

Snežné delo pre vyššie teploty

Pre požadované oblasti použitia výroby snehu ponúka značka TechnoAlpin zariadenie Snowfactory. Predovšetkým severne ležiace strediská sa často nachádzajú v oblastiach, v ktorých je na zasnežovanie príliš teplo. Snowfactory im tak poskytne istotu pri plánovaní. Tým by však toto zariadenie nemalo slúžiť ako klasické zasnežovacie zariadenie. Malo by doplniť a rozšíriť možnosti využitia technického zasnežovania. Tento druh výroby snehu preto nachádza využitie hlavne pri úsekoch zjazdoviek v nižších polohách, alebo podujatiach vo veľkých mestách.

.

Výroba snehu

Snowfactory využíva na produkciu snehu inovatívnu technológiu chladenia. Výkonný výmenník tepla chladí vodu na bod mrazenia bez chemických aditív a umožňuje produkciu snehu v uzavretom okruhu, bez ohľadu na vonkajšiu teplotu. Sneh sa vyrába výhradne z vody. Konzistencia a veľké objemy snehu spôsobujú, že sa sneh udrží dlhšie, aj napriek vyšším okolitým teplotám.

Na inštaláciu zariadenia Snowfactory netreba vykonať žiadne náročné stavebné práce, alebo inštalácie. Zasnežovacie zariadenie  je dodávané v prevádzkyschopnom stave v kontajneri priamo do daného miesta použitia. Po pripojení na zdroj elektriny a vody možno spustiť prakticky nepretržité zasnežovanie, nezávisle od vonkajších podmienok a teploty vody priamo na mieste. Tým sa Snowfactory hodí aj na dočasné inštalácie. Vďaka možnosti sériovej výroby tohto snežného dela a rozmanito odskúšanej technike možno vyrábať rozličné diely rôznych veľkostí a prispôsobovať ich individuálnym okolnostiam. Rozmery sú pritom dimenzované špeciálne pre daný chladiaci okruh a používanie kvalitných komponentov umožňuje výrobu snehu s vysokou energetickou efektívnosťou každého spôsobu použitia a konštrukcie.