+421(0)2 43 42 74 96 oltrade@oltrade.sk

TL2 Tyčové snežné delo

Najlepšia kvalita snehu aj pri hraničných teplotách.

Automatické tyčové snežné delo TL2 zaručuje najlepšiu kvalitu snehu vďaka ďalšej tretej dýze na každom z dvoch krúžkov. Model tyčového snežného dela z novej série TL sa používa predovšetkým na častiach zjazdoviek v oblastiach s hraničnými teplotami. Dýzové prstence sa otvárajú a zatvárajú pomocou inteligentného distribútora, ktorý funguje ako ventilový blok. Vďaka dvom možným konfiguráciám dýz a dvom regulačným stupňom je jeho montáž jednoduchá a použitie efektívne. Delá TL sú nainštalované na nových a ľahkých univerzálnych tyčiach navrhnutých spoločnosťou TechnoAlpin.

Hlava tyčového dela

Vďaka tvaru hlavy je tyčové snežné delo TL menej náchylné na vietor a mráz a umožňuje zasnežovanie úzkych a aj širokých svahov pri zachovaní nízkej hladiny hluku. To má pozitívny vplyv najmä na zjazdovky v blízkosti obytných zón. Okrem toho keramické vložky dýz odolných voči opotrebeniu zaručujú konzistentnú kvalitu snehu na najvyššej úrovni. Tyčové snežné delo je k dispozícii pre teplejšie podnebie, rovnako ako v štandardnej verzii, aby sa popasoval s rôznymi miestnymi poveternostnými podmienkami.

Konštrukcia tyčového snežného dela

Robustná mechanická konštrukcia zo žiarovo pozinkovanej ocele zaručuje vysokú stabilitu a vďaka zásuvným spojeniam umožňuje jednoduchú montáž. Výška tyčového dela sa nastavuje pomocou hydraulického zdvíhacieho valca. Skriňový rozvádzač je kompaktný a ľahko dostupný.

Systém ventilov

Automatický ventil YB tlakovej triedy PN100 reguluje tlak vody a jej prietok, ako aj prietok vzduchu stožiarového snežného dela. Otvárací a zatvárací okruh zahŕňa vypúšťanie vody a odvzdušňovanie. Ventil má patentovaný zatvárací mechanizmus, ktorý v prípade výpadkov elektriny zaručí automatické uzavretie.

Vodný filter

Vodný filter s bezzvarovou filtračnou vložkou vyrobenou z ušľachtilej ocele typu WEDGE WIRE zabezpečuje bezporuchovú prevádzku, jednoduché čistenie a dlhú životnosť.

Násuvný podstavec

Praktické a stabilné nasúvacie spojenie mechanickej konštrukcie umožňuje rýchlu a efektívnu prvotnú inštaláciu a taktiež aj jednoduchú demontáž. Násuvný podstavec má dvojitú schému dierovania a ploché dno, je preto vhodný na inštaláciu do šácht a na betónové základy.