+421(0)2 43 42 74 96 oltrade@oltrade.sk

TL8 Tyčové snežné delo

Najlepšia kvalita snehu – maximálny výkon.

Automatické tyčové snežné delo TL8 je súčasťou novej série diel TL od spoločnosti TechnoAlpin a ponúka tak maximálnu účinnosť a presnú reguláciu v celom rozsahu teplôt. Hlava tyčového dela, ktorá sa skladá z troch nukleátorov a štyroch krúžkov – každý s tromi dýzami –, je mimoriadne výkonná. Inteligentný distribútor funguje ako ventilový blok, ktorým je možné otvoriť a zatvoriť dýzové prstence. Snežné delo TL8 má osem rôznych regulačných stupňov. Viacstupňový dizajn umožňuje doladiť rýchlosť prietoku vody v snežnom dele s najväčšou možnou presnosťou, vďaka čomu sa dajú všetky teplotné podmienky využiť na maximum. Hlavy tyčových diel TL sú namontované na nových a ľahkých univerzálnych tyčiach navrhnutých spoločnosťou TechnoAlpin.

Hlava tyčového dela

Vďaka tvaru hlavy je tyčové snežné delo TL menej náchylné na vietor a mráz a umožňuje zasnežovanie úzkych a aj širokých svahov pri zachovaní nízkej hladiny hluku. To má pozitívny vplyv najmä na zjazdovky v blízkosti obytných zón. Okrem toho keramické vložky dýz odolných voči opotrebeniu zaručujú konzistentnú kvalitu snehu na najvyššej úrovni. Tyčové snežné delo je k dispozícii pre teplejšie podnebie, rovnako ako v štandardnej verzii, aby sa popasoval s rôznymi miestnymi poveternostnými podmienkami.

Konštrukcia tyčového snežného dela

Robustná mechanická konštrukcia zo žiarovo pozinkovanej ocele zaručuje vysokú stabilitu a vďaka zásuvným spojeniam umožňuje jednoduchú montáž. Výška tyčového dela sa nastavuje pomocou hydraulického zdvíhacieho valca. Skriňový rozvádzač je kompaktný a ľahko dostupný.

Systém ventilov

Automatický ventil YB tlakovej triedy PN100 reguluje tlak vody a jej prietok, ako aj prietok vzduchu stožiarového snežného dela. Otvárací a zatvárací okruh zahŕňa vypúšťanie vody a odvzdušňovanie. Ventil má patentovaný zatvárací mechanizmus, ktorý v prípade výpadkov elektriny zaručí automatické uzavretie.

Vodný filter

Vodný filter s bezzvarovou filtračnou vložkou vyrobenou z ušľachtilej ocele typu WEDGE WIRE zabezpečuje bezporuchovú prevádzku, jednoduché čistenie a dlhú životnosť.

Násuvný podstavec

Praktické a stabilné nasúvacie spojenie mechanickej konštrukcie umožňuje rýchlu a efektívnu prvotnú inštaláciu a taktiež aj jednoduchú demontáž. Násuvný podstavec má dvojitú schému dierovania a ploché dno, je preto vhodný na inštaláciu do šácht a na betónové základy.