+421(0)2 43 42 74 96 oltrade@oltrade.sk

BORAX

Tyčové snežné delo

Cielené zasnežovanie. Všestranné použitie.

Tyčové zasnežovacie delá série Borax od spoločnosti TechnoAlpin majú všestranné využitie a hodia sa aj na technické zasnežovanie pri hraničných teplotách. Hlava snežnej tyče je výnimočne odolná proti vetru.

Séria je dostupná v troch verziách: okrem klasickej verzie sa stožiarové snežné delo Borax ST využíva aj so sústredeným prúdom. Tyčové snežné delo Borax B6 je vybavené dvojitou hlavou. Všetky verzie tohto stožiarového snežného dela možno použiť už pri nízkom tlaku vody a sú vhodné do akéhokoľvek terénu.

Technické komponenty

Hlava tyče

Hlava snežnej tyče je vďaka svojej konštrukcie odolná proti vetru. Možno ju preto inštalovať aj na zjazdovkách vystavených silnému vetru.

Konštrukcia stožiarového dela

Držiak stožiarového snežného dela  pozostáva z otočnej mechanickej konštrukcie, vďaka ktorej sa dá dosiahnuť presné nasmerovanie polohy snežného dela. Odoberateľný hydraulický zdvižný valec umožňuje premiestniť snežné delo do vertikálnej polohy.

Systém ventilov

Automatický ventil YB tlakovej triedy PN100 reguluje tlak vody a jej prietok, ako aj prietok vzduchu stožiarového snežného dela. Otvárací a zatvárací okruh zahŕňa vypúšťanie vody a odvzdušňovanie. Ventil má patentovaný zatvárací mechanizmus, ktorý v prípade výpadkov elektriny zaručí automatické uzavretie.

Tyčové snežné delo  pracuje s automatickým ventilom YB. Možno ho však ovládať aj manuálne.