+421(0)2 43 42 74 96 oltrade@oltrade.sk

SAFYR

Tyčové snežné delo

      Cielené zasnežovanie. Veľkoplošné rozprašovanie.

 

Tyčové snežné delo Safyr disponuje inovačnou technológiou dýz s variabilným prietokom. Tento typ dýz sa hodí na výrobu snehu v najrozličnejších podmienkach, na ktoré nestačí klasická ani postupná technológia.

Pomocou tejto snežnej tyče možno vyrobiť veľmi veľké množstvá snehu, je preto vhodná na široké zjazdovky. Vďaka nízkej spotrebe vzduchu dosahuje stožiarové snežné delo Safyr okrem toho aj vynikajúcu energetickú efektívnosť.

Technické komponenty

Konštrukcia tyčového dela

Safyr tyčové snežné delo  je pripevnené na otočnej mechanickej konštrukcii, vďaka čomu možno presne nastaviť pozíciu snežného dela. Odoberateľný hydraulický zdvižný valec umožňuje premiestniť snežné delo do vertikálnej pozície a následne ho zablokovať pomocou zaisťovacieho čapu.

Systém ventilov

Automatický ventil YB tlakovej triedy PN100 reguluje tlak vody a jej prietok, ako aj prietok vzduchu stožiarového snežného dela. Otvárací a zatvárací okruh zahŕňa vypúšťanie vody a odvzdušňovanie. Ventil má patentovaný zatvárací mechanizmus, ktorý v prípade výpadkov elektriny zaručí automatické uzavretie.