+421(0)2 43 42 74 96 oltrade@oltrade.sk

TL6

Najlepšia kvalita snehu aj pri hraničných teplotách.

TL6 – tyčové snežné delo od spoločnosti TechnoAlpin je založený na osvedčenej a spoľahlivej technológii Rubis Evo a ponúka lepšiu kvalitu snehu vďaka ďalšej tretej tryske na každom prstenci.Model TL4, ktorý je štandardne vybavený keramickými tryskami a tromi nukleátormi EDA, sa vyznačuje aj riadenou spotrebou vzduchu. Tak snehová trubica zaručuje lepšiu kvalitu snehu v celom prevádzkovom rozsahu, najmä pri limitných teplotách, dokonca aj pri nízkom prevádzkovom tlaku.

Motorizovaná hlava

Motorizovaná hlava stožiarového dela TL6 disponuje štyrmi dýzovými vencami a šiestimi možnosťami kombinácií. Optimálny výkon možno dosiahnuť vďaka nukleátorom najnovšej generácie spolu s osvedčeným tvarom hlavy snežnej tyče Rubis Evolution.

Nukleátory sa vyznačujú nízkou spotrebou vzduchu a táto snežná tyč preto patrí k najefektívnejším snežným tyčiam na trhu. Na druhej strane sa toto stožiarové snežné delo vyznačuje inovačným dizajnom, ktorý v prípade výpadku stlačeného vzduchu zabráni spätnému toku vody do obehu vzduchu. Tým sa značne zvyšuje prevádzková bezpečnosť snežnej tyče. Okrem toho sa špeciálny systém vyhrievania stará o to, aby hlava snežnej tyče ani v prípade nepriaznivých poveternostných podmienok nezamrzla.

Pri uzatváraní dýz sa voda nachádzajúca sa v dýzovom venci pomocou stlačeného vzduchu vypustí. Kvalita snehu sa tak udržiava konštantne na vysokej úrovni a systém neustále zabraňuje vytváraniu námrazy na snežnej tyči. Otváranie a zatváranie trysiek, ako aj ovládanie kombinácií umožňuje motor nachádzajúci sa priamo v hlave snežnej tyče. V šachte preto nie sú potrebné žiadne ventilové riešenia.

Nosná konštrukcia

Robustná mechanická konštrukcia zo žiarovo pozinkovanej ocele zaručuje vysokú stabilitu a vďaka zásuvným spojeniam umožňuje jednoduchú montáž. Výška snežnej tyče sa nastavuje pomocou hydraulického zdvíhacieho valca. Skriňový rozvádzač je kompaktný a ľahko dostupný.

Systém ventilov

Automatický ventil YB tlakovej triedy PN100 reguluje tlak vody a jej prietok, ako aj prietok vzduchu stožiarového snežného dela. Otvárací a zatvárací okruh zahŕňa vypúšťanie vody a odvzdušňovanie. Ventil má patentovaný zatvárací mechanizmus, ktorý v prípade výpadkov elektriny zaručí automatické uzavretie.

Ventilový blok

Nadzemný blok ventilov sa vyznačuje obzvlášť dobrou prístupnosťou, ktorá umožňuje rýchle a jednoduché čistenie filtra a vyprázdňovanie bez toho, aby bolo potrebné zostupovať do šachty. Vodu a vzduch možno vďaka rôznym veľkostiam pripojenia konektorov typu Camlock jednoducho pripojiť bez nebezpečenstva zámeny.

Násuvný podstavec

Praktické a stabilné nasúvacie spojenie mechanickej konštrukcie umožňuje rýchlu a efektívnu prvotnú inštaláciu a taktiež aj jednoduchú demontáž. Násuvný podstavec má dvojitú schému dierovania a ploché dno, je preto vhodný na inštaláciu do šácht a na betónové základy.

Vodný filter

Vodný filter s bezzvarovou filtračnou vložkou vyrobenou z ušľachtilej ocele typu WEDGE WIRE zabezpečuje bezporuchovú prevádzku, jednoduché čistenie a dlhú životnosť.