+421(0)2 43 42 74 96 oltrade@oltrade.sk

MTS

Vrtuľové snežné delo

Kompaktné rozmery. Manuálna obsluha. Pevná inštalácia.

MTS (Manual Tower Snowgun) je snežné delo spoločnosti TechnoAlpin, ktoré sa využíva pri pevnej inštalácii na veži a možno ho manuálne ovládať. Vyznačuje sa najmä jednoduchou manipuláciou a spoľahlivosťou. Snežné delo MTS štandardne disponuje snímačom teploty, ktorý namerané hodnoty zobrazuje na displeji. Okrem toho možno na displeji vyčítať rôzne stavové a chybové hlásenia a parametre.

Softvér tohto snežného dela umožňuje nastavenie rôznych typov snehu a zobrazuje počet dýz, ktoré sa musia za určitých podmienok otvoriť. Okrem toho možno ukladať požadované hodnoty začiatočných a koncových teplôt. Kompresor a riadiaca skriňa snežného dela MTS sa nachádzajú v spodnej časti stĺpa veže tak, aby k nim bol v prípade potreby vykonania servisu prístup zo zeme jednoduchý.

Technické komponenty

Systém ventilov a vodný filter

Pri všetkých snežných delách MTS spoločnosti TechnoAlpin možno v závislosti od teploty zapojiť alebo odpojiť dýzy. Dosahuje sa tak konštantne vysoká kvalita snehu. Aj vložka vodného filtra z kvalitnej ušľachtilej ocele typu WEDGE WIRE je úsporne integrovaná do ventilového bloku. Je bezzvarová a preto mimoriadne odolná.

Bezolejový kompresor

Snežné delá spoločnosti TechnoAlpin sú vybavené bezolejovým piestovým kompresorom z hliníka s integrovaným chladiacim okruhom. Už od roku 1999 možno snežné delá vďaka tomuto systému umiestniť vo akejkoľvek šikmej pozície. Bezolejové jednotky kompresorov firmy Kaeser pracujú okrem toho výnimočne ohľaduplne k životnému prostrediu a zabezpečujú, aby sa pri zasnežovaní do prostredia nedostala ani kvapka oleja. Pri rovnakom výkone spotrebujú menej energie a nie sú odkázané na každoročnú údržbu. Keďže olejové filtre, náplne do olejového odlučovača, monitorovanie stavu oleja a ohrev pri nečinnosti nie sú potrebné, možno znížiť každoročné prevádzkové náklady zasnežovacieho zariadenia.

Tryskový veniec

Turbínové snežné delá spoločnosti TechnoAlpin sú opatrené tryskami Quadrijet odolnými voči opotrebovaniu s keramickou vložkou. Keramická vložka zaručuje vysokú odolnosť aj pri agresívnej vode. Štvorprúdová technológia zaručuje optimálne a rovnomerné rozprašovanie a vďaka tomu aj zasnežovanie s najvyššou kvalitou snehu. Túto pokrokovú technológiu používa spoločnosť TechnoAlpin už od roku 1992 a pomocou bodového vyhrievacieho systému v dýzovom venci zabezpečuje nízku spotrebu energie.